TÜRKÇE

RENKLİ ÜRÜNLER İÇİN

Mondi KALENOBEL AMBALAJ SANAYİ ve TİCARET A.Ş / Ambalaj / Packaging » Hakkımızda
1955
Firmamızın temellerinin atıldığı yıl. Kale Matbaacılık olarak sınai hayatına başlayan firmamız, uzun yıllar bu isimle sektöre hizmet vermiş, o yıllarda daha sanayileşmenin başlarında olan ülkemiz için istihdamın kutsallığı ve üretmenin onuru anlayışı ile formasyonunu hayata geçirmeye başlamıştır.
1992
Uzun yıllar mevcut tesisleri ile istihdam ve üretimine devam eden firmamız, flexible ambalajın ülkemiz ve dünyamız için önemini görerek bu alanda yapılacak bir yatırım ile faaliyet alanını genişletmek amacı ile Nobel Ambalaj A.Ş.yi kurmuş ve ülkemizde bir ilk olan kornet kılıfı ambalajları ile sınai hayatına farklı bir boyut kazandırmıştır.
1993
Flexible ambalajın bir çok çeşidinin üretimi için yeni yatırımlarımız devreye alınmaya başlanmış ve üretimlerimizde çok katlı malzeme yapılarına geçilmiştir.
1996
Mevcut ambalaj yapılarımızın yanı sıra aluminyum membran kapakları üretimine başlanılmıştır.
1997
ISO 9001 Kalite Güvence Belgesi ile üretim kalitemiz tescillenmiştir.
1998
Ofset baskı grubunda Kale Matbaacılık ve flexible ambalaj sektöründe Nobel Ambalaj olarak devam etmekte olan sınai hayatımızın tek bir isim altında birleştirilerek güç birliğine gidilmesine karar verilmiş ve ülkemizde ilklerin firması olan KaleNobel Ambalaj hayatiyete geçirilmiştir.
2002
Mevcut tesisimizin kapalı alanı ilave bina yatırımları ile birlikte 17.000 m² ye çıkartılmıştır.
2003
Yapılan yeni ürün geliştirme çalışmalarımız sonucunda çok katlı ve uzun dönem korumalı meyve suyu ambalajlarının üretimleri gerçekleştirilmiş, Gold Bricks, Gold Down ve Gold Brown markaları ile tescil edilerek, üretim portföyümüze dahil edilmişlerdir.
2005
Meyve suyu ve süt paketlemeleri için mevcut ambalajlarımızın yanı sıra yine uzun dönem korumalı piramit tip ambalajlarımızın çalışmaları tamamlanmış ve portföyümüze dahil edilmiştir.
Standartlaşmanın ve kalitenin sürekli ve planlı eğitimden geçtiğine her zaman inanmış olan firmamızda TPM çalışmaları başlatılmıştır.
2007
Tereyağı ve Margarin ambalajları için, üniversal kağıt yapıları kullanılarak yüksek bariyerli, tam deed foold özellikli “oksidasyon önleyici” margarin ambalajlarımızın inovatik çalışmaları tamamlanarak üretim portföyümüze dahil edilmiştir.
Yapılan çalışmalar sonucunda alınan HACCP / BRC-IOP ve ISO 22000 belgeleri ile standartlarımız ve kalitemiz bir kez daha tescillenmiştir.
2009
İnovasyonun işletmeler için bir yaşam gerekliliği olduğuna inanan firmamız, yine bu faaliyetleri sonucunda yüksek bariyerli sert bulyon ambalajlarını üretim programına dahil etmiştir.
Yenilikçi çalışmalarımızın devamı içerisinde, dünyada ilk defa “kalıp sabun ambalajları” nı wax yerine polimer kullanılarak üretilmesi başarılmış, antibakteriyel ve yüksek bariyerli bu malzememiz de üretimlerimiz arasına alınmıştır.
2010
Uzun dönem korumalı aseptic meyve suyu ambalajı üretimlerimizde 1000 cc lik büyük boy ambalajlarımızın deneme çalışmaları başarı ile tamamlanmış ve üretimimize dahil edilmiştir.
Dünya’da 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren firmamız, sınai mal ihracatının firma gelişimine ve ülke ekonomisine kazandırdığı değerlerin bilinci ile Avrupa satışlarının koordinasyonu için Almanya Ofisi’ni devreye almıştır.
2011
Yeni Depo ve Mürekkep Üretim Tesisimiz Devreye Girdi.
Selefon Makinesi Devreye Girdi.
Promosyon ve Sahte Ürün Engellemeye Yönelik Şifre Uygulamaları Sistemlerine Geçildi.
2012
Kapasite Artırımı Amacıyla Alınan Baskı ve Ekstrüzyon Makinelerimiz Devreye Girdi.
Polonya Ofisimiz Faaliyete Geçti.
Aseptik Ambalaj Üretim Tesisimizin İnşaatı Tamamlandı.
WAX / Hotmelt Uygulamasına Geçildi.
2013
Yeni Tesisimizde Aseptic Ambalajı Üretimine geçilmiştir.
OHSAS 18001 Belgesi Alınmıştır.
Kapasite artırımı amacıyla Baskı Makinemiz devreye girmiştir.
Copyright © 1955-2017 Mondi KALENOBEL AMBALAJ SANAYİ ve TİCARE ÖzgülNET